Rūpinimasis mūsų vandens atsargomis remiantis tvaraus vystymosi vertybėmis, leidžia užtikrinti, kad ir ateityje tiek Suomijoje, tiek kitose šalyje, žmonija turės užtektinai švaraus vandens. Pasirinkite nuotekų sistemą pagal poreikį.
Prieš pradedant projektuoti pastatui tinkamą nuotekų sistemą, pirmiausia atkreipiamas dėmesys į tai, ar pastatą galima prijungti prie komunalinių tinklų. Jei tai neįmanoma, svarstoma, kokia sistema būtų tinkama konkrečiam pastatui ir jo gyventojų reikmėms.
Yra keletas nuotekų sistemoms tinkamų sprendimų, išsiskiriančių savo funkcionalumu, veikimo principu ir efektyvumu. Kai pastate (delete this word) susidaro nedidelis kiekis nuotekų, uždara sistema yra lengviausias sprendimas. Vandens kiekiui didėjant, ištuštinimo sąnaudos tampa didelės. Tuomet pigesnė yra vadinamoji dviejų vandenų sistema, kurioje tualeto nuotekos nuvedamos į atskirą uždarą sistemą, o pilkieji vandenys, t. y., prausimuisi naudojamas vanduo, valomas pilkųjų vandenų filtru arba apdorojamas žemės gruntu.
Valymo įrenginiai skirti visiems vandenims valyti, t. y., į juos galima leisti ir tualeto, ir prausimosi vandenį. Iš valymo įrenginio ištekėjęs išvalytas vanduo gali būti nukreiptas tiesiai į dirvožemį, pvz., į atvirą griovį.
Valymui per dirvožemį skirtos sistemos, filtravimas per gruntą, susigėrimas į žemę tinka visoms nuotekoms.